[zakończony] Konkurs literacki “Startowej” dla uczniów szkoł podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

„PODRÓŻUJ, ŚNIJ, ODKRYWAJ”

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. – Mark Twain

Do udziału w konkursie zaprasza Społeczne Gimnazjum „STARTOWA” w Warszawie. Termin nadsyłania prac upływa 15 stycznia 2013 roku. Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędzie się w czerwcu 2013 roku.

Organizatorem konkursu jest Społeczne Gimnazjum „STARTOWA” w Warszawie.

• W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z całej Polski.
    • Konkurs obejmuje trzy kategorie: opowiadanie, dramat i wiersz.
    •  Aby wziąć udział w konkursie, należy nadesłać opowiadanie (od 3do7 stron maszynopisu), dramat (od 5do15 stron maszynopisu), albo wiersz (dowolna ilość znaków).
    •  Tematyka dowolna, choć można potraktować motto naszego konkursu jako swego rodzaju inspirację. Każdy utwór powinien być opatrzony tytułem.
    • Nadesłany utwór powinien być opatrzony godłem. Koperta również opatrzona godłem musi zawierać imię i nazwisko, wiek, numer telefonu, numer i adres szkoły.
    • Prosimy o nadsyłanie prac pocztą w dwóch egzemplarzach na adres: ul. Startowa 9, 02-248 Warszawa, Społeczne Gimnazjum „STARTOWA”

KONIECZNIE z dopiskiem “Konkurs literacki”

• Pracę może zgłaszać jej autor, nauczyciel, opiekun zajęć pozaszkolnych lub rodzic.
  • Atrakcyjne nagrody zostaną przyznane w każdej z trzech kategorii wiekowych .

Jury w składzie : Krystyna Kofta, pisarka (Przewodnicząca); Tomasz Łubieński – pisarz, dramaturg, redaktor naczelny „Nowych Książek”; Jacek Dehnel – pisarz, poeta; Dorota Gacek – dziennikarka działu literackiego II programu Polskiego Radia; dr Ewa Korulska – polonistka, tutorka Szkoły Liderów, dyrektorka gimnazjum „Startowa”; Anna Piwkowska – poetka, pisarka, nauczycielka języka polskiego na „Startowej” i dr Radosław Romaniuk – literaturoznawca, tłumacz, nauczyciel języka polskiego na „Startowej” jako zasadnicze kryterium oceny prac przyjęli oryginalność tekstu, ciekawy pomysł, talent językowy i wyobraźnię.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać u Anny Piwkowskiej, mail: aniapiwkowska@wp.pl, tel. 22 846 03 37 (szkoła).