Agnieszka Łokaj

AgnieszkaLokajnauczycielka języka angielskiego

Z pierwszego wykształcenia jestem tłumaczką. Pierwsze lata pracy spędziłam w korporacjach tłumacząc dokumenty prawne i biznesowe z angielskiego i na angielski. Choć to dawało ciekawy wgląd w nowy świat, szybko się zorientowałam, że praca z tekstem przy komputerze nie jest moim żywiołem. Dzięki doświadczeniu zaangażowania społecznego w mojej społeczności lokalnej zdecydowałam się na zwrot ku pracy z ludźmi. Zrobiłam cambridge’owski certyfikat CELTA przygotowujący do uczenia angielskiego na całym świecie. Zaczęłam jednak od Polski:), od uczenia dorosłych. Potem, wiedziona chęcią dalszej specjalizacji, zrobiłam również CELTĘ Young Learners, by uczyć dzieci. Jednak najbardziej lubię pracować z młodzieżą: ludźmi, którzy już mają własne zdanie i jeszcze mają czas w życiu na naukę :).

Na Startowej jestem od roku szkolnego 2014/15. Trafiłam tu początkowo jako rodzic, i niezwykłym zbiegiem okoliczności było, że zupełnie skądinąd dowiedziałam się wtedy o wakacie na stanowisku anglistki. Rzadko udawało mi się wcześniej pracować w tak przyjaznym, a jednocześnie wymagającym i pełnym pasji środowisku. To wielka frajda. Chciałoby się nic innego nie robić, tylko zajmować poszukiwaniem pomysłów na świetne lekcje, prowadzić je, rozwijać te pomysły i eksperymentować z naszymi uczniami. Którzy, mam wrażenie, tylko czekają na nietuzinkowe projekty i wyzwania.