Karolina Malinowska

DSC_0314nauczycielka chemii

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie zdecydowałam się na kontynuowanie nauki w ramach studiów doktoranckich. Podczas pierwszego roku doskonaliłam swoje umiejętności oraz prowadziłam zajęcia ze studentami, jednakże doszłam do wniosku, że nie odpowiada mi spokojny żywot naukowca i postanowiłam zasmakować, pełnego wrażeń i wyzwań, życia nauczycielskiego.

Po rezygnacji ze studiów doktoranckich pracowałam dalej na Wydziale Chemii jako operatorka Transmisyjnego oraz Skaningowego Mikroskopu Elektronowego, co dawało mi wiele radości i możliwość pracy z ciekawymi ludźmi. Do tej pory współpracuję z grupami z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Politechniki Warszawskiej, co sporadycznie owocuje publikacjami naukowymi.

Na moich lekcjach staram się pokazywać uczniom, że świat nauki nie jest jest czymś odległym i niedostępnym, tylko że nas otacza. Nie możemy zrozumieć i w pełni go podziwiać bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które staram się przekazywać w sposób zrozumiały i ciekawy dla każdego. Poza tym prowadzę w Szkole, pod patronatem Centrum Nauki Kopernik, Klub Młodego Odkrywcy, w którym wykonujemy wspólnie ciekawe eksperymenty z zakresu nauk przyrodniczych.

Swój wolny czas spędzam na kucharzeniu, czytaniu książek i oglądaniu filmów, różnych pracach plastyczno-technicznych (od składania komputerów do malowania figurek oraz szycia) i grach planszowych.