Krzysztof Pstrągowski

tutor
nauczyciel informatyki
opiekun strony oraz idu

Nigdy w życiu nie sądziłem, że zostanę nauczycielem, a tym bardziej, że praca ta będzie mi sprawiać tyle frajdy i satysfakcji. To była szansa jedna na milion trafić na Startową – więc jak wiedzą wszyscy fani Terry’ego Pratchetta – nie mogło się nie udać.

Na początku uczyłem… tańca, dopiero później przeszedłem w bardziej wirtualny świat. Uważam informatykę za najważniejszy przedmiot w szkole (z przymrużeniem oka oczywiście), dlatego chcę, aby służył jak największej liczbie nauczycieli w ich zajęciach. Staram się, aby informatyka była pojmowana i promowana jak najszerzej i pełniła funkcję jak najwyższej użyteczności z nauki. Chciałbym nauczyć naszych podopiecznych, jak odnajdywać się w trudnym świecie IT, rozszerzonej rzeczywistości i mieć w tym wszystkim jeszcze odrobinę prywatności.

Informatyka to coś, z czego korzystamy na co dzień, w dodatku jest to dziedzina dynamicznie się zmieniająca. Staram się poszerzać codziennie swoją wiedzę, jednak najwięcej – o czym co roku się przekonuję – uczę się od moich uczniów. To oni zawsze wiedzą, co w cyfrowej trawie piszczy i lepiej czują technologie. Dlatego też cieszę się, że mogę ich uczyć.

Poza Startową realizuję się jako instruktor tańca. Lubię podróże i aktywny wypoczynek, na który niestety z każdym rokiem mam coraz mniej czasu. Do tej pory nie wiem, czy dzięki technologii mam go więcej, czy też mniej.