Wyniki Konkursu “Pójść za księdzem Zieją”

Uczennice naszej szkoły: Izabela Siedlecka, Natalia Jadach, Weronika Ziarkowska i Marcelina Osuch w czerwcu 2017 roku zajęły II miejsce w I etapie konkursu “Pójść za księdzem Zieją”,  a w dniu 7 grudnia 2017 roku odebrały nagrodę za zdobycie I miejsca w II etapie tegoż konkursu. Jest to duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że do konkursu przystąpiło wiele szkół z województwa mazowieckiego.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Fundacja Służby Rzeczypospolitej, Dom Spotkań z Historią,  Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego oraz Centrum Myśli Jana Pawła II zaprosiła uczniów szkół gimnazjalnych (klasy 1 i 2) i  ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie wojewódzkim “Pójść za księdzem Zieją”. Celem konkursu było wyłonienie zrealizowanego  najlepszego scenariusza projektu promującego reguły i wartości wyznawane i praktykowane przez księdza Zieję. Konkurs był dwuetapowy. Zwycięskie drużyny I etapu konkursu otrzymały fundusze na realizację swoich projektów.

W dniu 7 grudnia 2017 roku w Teatrze Syrena podczas I Gali Fundacji Służby Rzeczypospolitej  ogłoszono zwycięzców II etapu i wręczono im dyplomy, I miejsce spośród szkół gimnazjalnych biorących udział w konkursie zajęły nasze uczennice i ich projekt: wydany komiks pt. “Pójść za księdzem Zieją – patriotyzm po naszemu”. Zwycięzcy dwóch najlepszych realizacji w nagrodę wyjadą wraz z opiekunami do Włoch śladami księdza Ziei.

Praca uczennic związana z tym konkursem trwała ponad siedem miesięcy (także w wakacje).

Na tej samej I Gali Fundacji Służby Rzeczypospolitej – medal za swoją działalność otrzymała Pani Krystyna Starczewska.

informacja ze strony Fundacji Służby Rzeczypospolitej oraz od p. Hanny Brzózki-Jadach