Anna Sadkowska

nauczycielka języka angielskiego
opiekunka klasy Ponadczasowi

Na Startowej uczę angielskiego, jestem opiekunką wspaniałej klasy Ponadczasowi, oraz zajmuję się organizacją wyjazdów Erasmus+ dla nauczycieli. Pracuję także w szkole językowej Archibald, gdzie uczę dorosłych na wyższych poziomach zaawansowania, a od 6 lat przygotowuję maturzystów do matury rozszerzonej. Interesuje mnie nie tylko sam język angielski, ale także kultura krajów anglosaskich. Przez pięć lat mieszkałam w Stanach Zjednoczonych i miałam szansę dokładnie zwiedzić ten ogromny kraj i poznać tamtejsze zwyczaje. Nigdy nie mieszkałam w Wielkiej Brytanii czy Irlandii, ale wielokrotnie odwiedziłam Wyspy, w tym trzy razy wzięłam tam udział w szkoleniach dla nauczycieli typu Erasmus+ – w Anglii, Irlandii, oraz Szkocji – poznając kulturę tych krajów, różnice w mentalności, oraz różne akcenty i niuanse językowe.

Praca z nastolatkami stanowi dla mnie spore urozmaicenie i jest (na ogół!) źródłem radości. Podziwiam młodych za poczucie humoru, energię i trzeźwe spojrzenie na świat. Kontakt z nimi naprawdę odmładza!

W wolnych chwilach, jeśli nie spędzam ich z przyjaciółmi, uczę się norweskiego, czytam książki i komiksy, oglądam seriale i musicale, lub jeżdżę na rowerze.