Ewa Rutkowska

Ewa Rutkowskanauczycielka filozofii i etyki

Uczę od 2000 roku – najpierw w gimnazjum przy Raszyńskiej, potem w liceum z Maturą Międzynarodową, a od 2008 roku w naszej szkole. Poza życiem szkolnym zajmuję się zawodowo i naukowo feminizmem i kwestiami antydyskryminacyjnymi. Prowadzę warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet WenDo, szkolenia równościowe oraz jestem autorką kilkunastu publikacji. Najważniejsze z nich dotyczą edukacji w kontekście równości płci, przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i wdrażania unijnych rozwiązań równościowych.

Uważam, że bez filozofii nie ma życia i co gorsza, uważam tak na serio. Staram się być wyrozumiała, jeśli ktoś sądzi inaczej, ale wykroczeń przeciwko nauce o mądrości łatwo nie wybaczam. Wolę nie sprzątać, ale lubię czystość, lubię jeść ale nie przepadam za gotowaniem. Paradoksy omijam czytając – lubię mieć przeczytane, wiec czytam. Uwielbiam seriale amerykańskie ostatnich lat i myślę, że niektóre z nich dobrze opisują to, kim jesteśmy, nawet jeśli o nas bezpośrednio nie opowiadają.