Łukasz Sapijaszko

tutor
nauczyciel wychowania fizycznego

Od  zawsze kochałem sport , ruch i rywalizację.

Jako siedmiolatek rozpocząłem treningi  narciarstwa zjazdowego w Warszawskim Klubie Narciarskim, potem była piłka nożna i pływanie,  ale gdy w 1987 zacząłem swoją przygodę z judo w AZS-AWF w Warszawie zrozumiałem, że moją miłością są sporty walki. W 1992 r. Po raz pierwszy zetknąłem się z Karate i stopniowo ta dyscyplina pochłonęła mnie bez reszty. W 1995 r. po raz pierwszy stanąłem na podium Mistrzostw Polski a w 2000 r. uzyskałem stopień mistrzowski I Dan. W 2003 r. reprezentowałem Polskę na  Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Tokio oraz na Mistrzostwach Europy w Kownie. W miedzy czasie skończyłem warszawską AWF i rozpocząłem pracę nauczyciela i trenera. Aktualnie posiadam stopień III Dan Karate, jestem także instruktorem  walki wręcz w jednostkach MON.

Moje pasje sportowe nie ograniczają się jednak tylko do sportów walki. Od kilku lat wspinam się na skałkach, pływam na desce, jeżdżę na łyżwach i startuję w biegach masowych. Ostatnio moją pasją stały się wyścigi rolkarskie. Uwielbiam także wyprawy piesze i rowerowe te krótsze i te dalsze.

W wolnym czasie, którego nie mam zbyt wiele gotuję i czytam książki najchętniej historyczne,  a kiedy nadarzy się okazja podróżuję z rodziną.