Uwaga! Uruchamiamy rekrutację do dodatkowej klasy ósmej!

Ze względu na zainteresowanie nauką w obecnej klasie siódmej planujemy utworzenie od września dodatkowej klasy ósmej. Egzamin do tej klasy odbędzie się 19 maja (sobota) w godzinach 9.00 – 11.30.

  • Matematyka: obejmuje program matematyki klasy siódmej.
  • Język polski: czytanie ze zrozumieniem, umiejętność pisania swobodnego tekstu, podstawy nauki o języku.

Zgloszenia na egzamin w sekretariacie (osobiście lub mailowo) – do 15 maja.

Kwestionariusz dla kandydatów do pobrania w wersji .doc oraz .pdf

Koszt egzaminu wstępnego: 200 zł.  Prosimy o wpłaty TYLKO na konto:

Właściciel konta: Towarzystwo Przyjaciół I SLO, ul. Raszyńska 22, 02-026 Warszawa
Nr konta:10124010371111001026555965
tytułem: egzamin, imię i nazwisko kandydata/ki.

Relacja z podróży do USA czyli: Jak zosałem FLEXEREM

Pewnego wrześniowego dnia, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, moja ciocia przesłała mi link do strony zatytułowanej ,,Czy chciałbyś spędzić rok szkolny w amerykańskiej szkole średniej’’. Pewnie, że bym chciał, ale jak? Zanim zdążyłem przeczytać, co trzeba w tym celu zrobić, ten sam link z facebooka przesłała mi druga ciocia, a mama wieczorem zapytała, czy widziałem tę ofertę. Stwierdziłem, że skoro trzy osoby uważają, że mam szansę, to chyba coś jest na rzeczy, dlatego wgłębiłem się w temat. Propozycja brzmiała aż za dobrze: rok w amerykańskiej szkole średniej, zakwaterowanie u rodziny goszczącej, wszystkie koszty pokrywane przez Departament Stanu USA, czyli amerykańskiego podatnika i jeszcze do tego kieszonkowe. Nic tylko tam jechać!

Relacja Kuby Dzika, naszego trzecioklasisty, ze swojej rekrutacji na stypendium do Stanów. Zapraszamy do czytania!
Czytaj dalej Relacja z podróży do USA czyli: Jak zosałem FLEXEREM

Startowa na Erasmusie – poszerzamy horyzonty!

W trakcie zeszłorocznych wakacji dziesięciu nauczycieli Startowej po raz drugi wzięło udział w europejskim programie Erasmus+. Program ten zakłada uczestnictwo nauczycieli z krajów Unii Europejskiej w zagranicznych szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe. Wcześniejszy wyjazd miał miejsce dwa lata wcześniej, natomiast przed rokiem 2014 część z nas brała również udział w podobnych szkoleniach w ramach wcześniejszego programu Comenius. Czytaj dalej Startowa na Erasmusie – poszerzamy horyzonty!